Addendum




France

(74 active MEPs)
order by  

François
ALFONSI
Eric
ANDRIEU
Sophie
AUCONIE
Jean-Pierre
AUDY
Sandrine
BÉLIER
Malika
BENARAB-ATTOU
Jean-Luc
BENNAHMIAS
Pervenche
BERÈS
Nora
BERRA
Jean-Paul
BESSET
Philippe
BOULLAND
José
BOVÉ
Alain
CADEC
Pascal
CANFIN
Françoise
CASTEX
Jean-Marie
CAVADA
Yves
COCHET
Daniel
COHN-BENDIT
Jean Louis
COTTIGNY
Arnaud
DANJEAN
Michel
DANTIN
Rachida
DATI
Joseph
DAUL
Marielle
de SARNEZ
Christine
DE VEYRAC
Philippe
de VILLIERS
Karima
DELLI
Hélène
FLAUTRE
Gaston
FRANCO
Marielle
GALLO
Jean-Paul
GAUZÈS
Bruno
GOLLNISCH
Sylvie
GOULARD
Catherine
GRÈZE
Nathalie
GRIESBECK
Françoise
GROSSETÊTE
Sylvie
GUILLAUME
Jacky
HÉNIN
Liem
HOANG NGOC
Brice
HORTEFEUX
Yannick
JADOT
Eva
JOLY
Philippe
JUVIN
Nicole
KIIL-NIELSEN
Alain
LAMASSOURE
Agnès
LE BRUN
Constance
LE GRIP
Patrick
LE HYARIC
Jean-Marie
LE PEN
Marine
LE PEN
Corinne
LEPAGE
Véronique
MATHIEU HOUILLON
Jean-Luc
MÉLENCHON
Elisabeth
MORIN-CHARTIER
Younous
OMARJEE
Gilles
PARGNEAUX
Vincent
PEILLON
Maurice
PONGA
Franck
PROUST
Christine
REVAULT D'ALLONNES BONNEFOY
Dominique
RIQUET
Michèle
RIVASI
Jean
ROATTA
Robert
ROCHEFORT
Tokia
SAÏFI
Marie-Thérèse
SANCHEZ-SCHMID
Michèle
STRIFFLER
Isabelle
THOMAS
Patrice
TIROLIEN
Catherine
TRAUTMANN
Marie-Christine
VERGIAT
Bernadette
VERGNAUD
Dominique
VLASTO
Henri
WEBER



List of INACTIVE. MEPs who already ended their mandate.

Damien
ABAD


End of mandate:
June 16, 2012
Kader
ARIF


End of mandate:
May 15, 2012
Michel
BARNIER


End of mandate:
February 9, 2010
Dominique
BAUDIS


End of mandate:
June 22, 2011
Christophe
BÉCHU


End of mandate:
December 31, 2010
Jean-Jacob
BICEP


End of mandate:
May 2, 2014
Pascal
CANFIN


End of mandate:
May 2, 2014
Michel
DANTIN


End of mandate:
May 2, 2014
Harlem
DÉSIR


End of mandate:
April 8, 2014
Estelle
GRELIER


End of mandate:
June 16, 2012
Pascale
GRUNY


End of mandate:
December 13, 2010
Elie
HOARAU


End of mandate:
January 3, 2012
Stéphane
LE FOLL


End of mandate:
May 15, 2012
Vincent
PEILLON


End of mandate:
May 15, 2012
Catherine
SOULLIE


End of mandate:
March 23, 2011
Karim
ZÉRIBI


End of mandate:
May 2, 2014